przyjęcie na oddział

 

Przyjęcie pacjenta na Oddział Zabiegowy następuje najczęściej w dniu zabiegu, o ustalonej z lekarzem kierującym godzinie. Dlatego wcześniej należy przygotować:

 

1. Dokumenty niezbędne do przyjęcia:

- dowód osobisty,

- skierowanie od lekarza;

2. Dokumentacja medyczna:

- wyniki badań diagnostycznych (badania laboratoryjne, rtg, usg itd.),

- niezbędne badania konsultacyjne (np. konsultacja kardiologa),

- karty informacyjne pobytów w szpitalach;

3. Formularze zgody na zabieg operacyjny i znieczulenie.

4. Dokumenty dostępne do ściągnięcia na stronie. Prosimy o wypełnienie zaznaczonych pozycji. Niewypełnione pola w dokumentach zostaną uzupełnione podczas rozmowy z lekarzami (chirurg i anestezjolog) przed zabiegiem operacyjnym.

 

 

Uwaga

Prosimy o zgłoszenie się na czczo (6 godz. bez jedzenia i 5 godz. bez picia). W dniu poprzedzającym przyjęcie można spożyć wczesną, lekką kolację. W przypadku przyjęcia w godzinach popołudniowych może to być śniadanie. Osoby leczone przewlekle zostaną w trakcie wcześniejszej konsultacji poinformowane o tym, jakie leki przyjąć.&nbsp&nbsp&nbspPo przyjęciu do szpitala, w trakcie oczekiwania na operację, otrzymacie Państwo odpowiednią premedykację, tj. leki o działaniu uspokajającym i nasennym. Szczegółowe postępowanie w okresie bezpośrednio przed i po zabiegu jest uzależnione od jego rodzaju, a także od zastosowanego znieczulenia.