LIPOLIZA

LIPOLIZA

Lipoliza jest nowoczesną metodą medycyny estetycznej, której zadaniem jest nieoperacyjne usunięcie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Pomimo intensywnych ćwiczeń fizycznych i stosowania diety wiele osób nie może poradzić sobie z nagromadzonym tłuszczem. Tkanka tłuszczowa zlokalizowana w niektórych częściach ciała może być usunięta tylko przez zabieg liposukcji lub lipolizy.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzyknięciu w ściśle określone miejsca preparatu pod nazwą Fosfatydylocholina. Preparat wstrzykiwany jest za pomocą specjalnych cienkich igieł w określonej przez lekarza dawce bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Substancja bez problemu wnika do wnętrza komórek tłuszczowych powodując rozerwanie błony komórkowej. Po wniknięciu do komórki tłuszczowej fosfatydylocholina doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Dalej następuje ich przetransportowanie do wątroby, gdzie są rozkładane i wydalone z organizmu.

Zabieg jest w zasadzie bezbolesny. Miejsce wstrzyknięcia powinno się rozmasować co sprawi, że preparat rozmieści się równomiernie w oklicy nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Okolice wstrzyknięcia można obłożyć zimnym kompresem, celem wyeliminowania zaczerwienienia, bólu oraz obrzęku tkanki. Po zabiegu pacjent wraca do domu. Liczba zabiegów zależy od ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej, którą chcemy zredukować. Zabieg lipolizy powinien być powtarzany w odstępach od 3 do 6 tygodni, w ilości dwa do czterech razy.

Efekt po zabiegu widoczny jest po około 3 tygodniach. Skóra po zabiegu jest jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje miejscową likwidację celullitu. Ponad 80% pacjentów uzyskuje satysfakcjonujący rezultat po 2-3 zabiegach. Jednak, jak w każdym zabiegu medycyny estetycznej nie można zagwarantować pełnego sukcesu.

PRZECIWSKAZANIA

  • Ciąża i karmienie piersią,
  • cukrzyca,
  • choroby nerek i wątroby,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • duża otyłość.