MEZOTERAPIA IGŁOWA

 

MEZOTERAPIA IGŁOWA

CZYM JEST MEZOTERAPIA IGŁOWA?

   Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą pozwalającą przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie.

JAK WYGLADA ZABIEG?

   Zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych. Skład dostarczonego koktajlu uzależniony jest od potrzeb pacjentki oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Wskrzykiwane leki to m.in.: kwas hialuronowy (nawilżenie skóry), kompleks witamin (wit.A,B i C), aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne i koenzymy. Koktajle te w sposób widoczny i szybki regenerują skórę twarzy, poprawiając jej elastyczność i jędrność. Lekarz indywidualnie do potrzeb dobiera preparat, który jest podawany strzykawką o cieniutkiej igle.

JAKIE PROBLEMY ROZWIĄZUJE?

   Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia, rewitalizacji, odmłodzenia i nawilżenia skóry. Metodę stosuje się także w celu leczenia cellulitu i rozstępów. Przynosi rezultaty w profilaktyce łysienia. Skutecznie odmładza okolice oczu, likwiduje obrzęki i zasinienia.

CO NAM DAJE MEZOTERAPIA IGŁOWA?

   Dostarczane skórze substancje aktywne mają za zadanie pobudzić jej naturalne procesy regeneracyjne. Skóra bezpośrednio otrzymuje niezbędne składniki do rewitalizacji, odmłodzenia i nawilżenia. Podawane środki powodują blokadę impulsów komórkowych, które są odpowiedzialne za spalanie energii, przyswajanie tłuszczu oraz przyśpieszanie krążenia. Skuteczność mezoterapii została potwierdzona w walce z łysieniem i cellulitem.

JAK CZĘSTO NALEŻY POWTARZAĆ ZABIEG?

   Rezultat widoczny jest po wykonaniu jednego zabiegu ale najlepiej wykonać serię zabiegów przez okres od dwóch do czterech miesięcy. Zabiegi zwykle powtarza się 1 raz na 3 tygodnie, przez 4 miesiące. Po 6 miesiącach następuje kontrola i ewentualne powtórzenie zabiegu. Aby utrzymać efekty i w pewnym sensie zatrzymać czas, dobrze jest kontynuować terapię wykonując 1 zabieg co pół roku.

DZIAŁANIE NIEPOŻĄDANE.

   Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, widoczne są również depozyty preparatu w formie kulek pod skórą. Zmiany te znikają po paru godzinach. Dłużej utrzymują się w okolicy oczu i szyi.

PRZED ZABIEGIEM.

   Wykonuje się znieczulenie miejscowe skóry maścią Emla.

PRZECIWWSKAZANIA DO PRZEPROWADZENIA ZABIEGU.

   Zabieg nie może być wykonywany u kobiet w ciąży, w przypadku cukrzycy, alergii, stanów ropnych i zapalnych skóry, opryszczki i u osób źle tolerujących iniekcje.

 

Cena zabiegu od 200 zł