SCULPTRA

SCULPTRA

 

   Sculptra jest rewolucyjnym zabiegiem, który można porównać do liftingu bezoperacyjnego twarzy. Posiada dwie grupy zastosowań: likwidacja zmarszczk o różnej lokalizacji oraz korekcja owalu twarzy.

   Zabieg całkowicie bezpieczny i niezwykle efektowny. Jest to implant do wypełniania zmarszczek na bazie kwasu polimlekowego (cząsteczka naturalnie występujaca w organizmie).

   Kwas L-mlekowy zapewnia jednocześnie całkowite bezpieczeństwo i długotrwały efekt. Znalazł zastosowanie jako preparat służący przywracaniu utraconej objętości tkanek, głównie środkowej i dolnej partii twarzy. Wykorzystywany jest również w celu ujędrniania okolic wewnętrznej powierzchni ramion i ud, grzbietów dłoni oraz powłok brzusznych. Jest to materiał całkowicie wchłanialny, ulegający biodegradacji, co przemawia za jego bezpieczeństwem.

   Sculptra (kwas L-polimlekowy), jest polimerem kwasu mlekowego. Wstrzyknięcie kwasu L-polimlekowego w sposób naturalny powiększa objetość tkanek, poprzez wytworzenie własnego kolagenu. Skulptra daje nam możliwość kompleksowego usuwania objawów starzenia skóry, takich jak wiotkość, ubytki tkanki podskórnej i związane z tym zagłębienia. Niwelowane są bruzdy, twarz staje się młodsza. Kwas polimlekowy jest świetnym uzupełnieniem powszechnie dziś stosowanych technik z użyciem botoxu i kwasu hialuronowego.

   Preparat Sculptra jest zawiesiną mikrocząsteczek kwasu L-polimlekowego w sterylnej wodzie do wstrzyknięć. Wprowadzona podskórnie lub śródskórnie pobudza organizm do samodzielnej produkcji kolagenu. W ciągu kilku dni od zabiegu, następuje cofnięcie efektu korekcji, zawarta w preparacie woda zostaje wchłonięta. Następnie cząsteczki kwasu polimlekowego powodują proces syntezy kolagenu i w naturalny sposób odbudowują skórę. Po serii zabiegów (średnio trzy w odstępach conajmniej 6 tygodni) widoczna jest stopniowa, lecz zauważalna poprawa stanu skóry, która zyskuje naturalny młodzieńczy wygląd. W odróżnieniu od innych kuracji efekt widoczny jest nawet od 2 do 5 lat.

Częstość zabiegów:

   Ilość zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Średnio należy wykonać 2 do 4 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni. Minimalny odstęp między kolejnymi zabiegami wynosi 15 dni.

Zastosowanie:

   Skulptrę stosuje się w celu: korekcji zapadniętych policzków, korekcji owalu twarzy, usunięcia fałd nosowo-wargowch, korekty opadniętych kącików ust.

Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem (EMLA).

Po zabiegu mogą wystąpić przejściowe reakcje takie jak: obrzęk, zaczerwienienie lub krwiaki. Wszystkie te reakcje ustępują po kilku dniach.

Po zabiegu wykoniuje się masaż. Przez 2 kolejne tygodnie pacjent sam musi wykonywać sobie taki masaż.