Przyjęcie pacjenta na Oddział Zabiegowy następuje najczęściej w dniu zabiegu, o ustalonej z lekarzem kierującym godzinie. Dlatego wcześniej należy przygotować:
1. Dokumenty niezbędne do przyjęcia:
- dowód osobisty,
- skierowanie od lekarza;
2. Dokumentacja medyczna:
- wyniki badań diagnostycznych (badania laboratoryjne, rtg, usg itd.),
- niezbędne badania konsultacyjne (np. konsultacja kardiologa),
- karty informacyjne pobytów w szpitalach;
3. Formularze zgody na zabieg operacyjny i znieczulenie.
4. Dokumenty dostępne do ściągnięcia na stronie. Prosimy o wypełnienie zaznaczonych pozycji. Niewypełnione pola w dokumentach zostaną uzupełnione podczas rozmowy z lekarzami (chirurg i anestezjolog) przed zabiegiem operacyjnym.
Uwaga
Prosimy o zgłoszenie się na czczo (6 godz. bez jedzenia i 5 godz. bez picia). W dniu poprzedzającym przyjęcie można spożyć wczesną, lekką kolację. W przypadku przyjęcia w godzinach popołudniowych może to być śniadanie. Osoby leczone przewlekle zostaną w trakcie wcześniejszej konsultacji poinformowane o tym, jakie leki przyjąć.   Po przyjęciu do szpitala, w trakcie oczekiwania na operację, otrzymacie Państwo odpowiednią premedykację, tj. leki o działaniu uspokajającym i nasennym. Szczegółowe postępowanie w okresie bezpośrednio przed i po zabiegu jest uzależnione od jego rodzaju, a także od zastosowanego znieczulenia.